Yaygın Bir Dezenformasyon Dalgası İle Futboldaki Başarı Geri Püskürtülmek İstenmektedir

KOP ve KTFF arasında, UEFA ve FİFA gözetimi ve onayı ile Zürih’te imzalanan tarihi sözleşme üzerine, Türk tarafındaki sağ ve sol statükocuların kıyameti koparmaya başladıklarını gözlemlemekteyiz.

İmza edilen ve basında İngilizce ve Türkçe metinleri yer alan antlaşmanın, Mağusa İnisiyatifi olarak, Kıbrıslı Türkler için herhangi bir olumsuzluk taşımadığını düşünmekteyiz.

Ama yaygın bir dezenformasyon dalgası ile bu başarı geri püskürtülmek istenmektedir.

Statükocular başarılı olup antlaşmanın iptalini sağlarlarsa dünyayaya bağlanmamıza katkısı olacak toplumsal bir kazanımımızı yitirmiş olacağız.

Antlaşmanın iptali ya da sürecin akamete uğraması, toplumlararası yakınlaşma ve barış sürecine de olumsuz etki yapacaktır.

Bizler, Kıbrıs Sorununun, yalnızca liderlerin atacağı imzalar ile çözülemeyeceğini, barış sürecini toplumların inşa etmesi gerektiğini savunmaktayız.

Mağusa İnisiyatifi olarak, Maraş – Mağusa Projemize de olumsuz etkisi olacağından endişe ettiğimiz bu negatif tutumların, sorumlu ve barışçı tutumlar ile geriletilmesini arzu ediyoruz.

Spor kulüplerini, yurttaşları ve tüm sivil toplum örgütlerini, Zürih’te uluslararası futbol otoriteleri nezaretinde imzalanan ve KTFF’na uluslararası hukuksal ve meşru bir zemin kazandıran antlaşmaya sahip çıkmalarını öneriyoruz.

KTFF başkan ve üyelerine attıkları imzanın arkasında durmalarını salık verir ve destek verdiğimizi duyurmak isteriz.

Mİ adına Dr. Cemal MERT.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir