Kıbrıs’ta Barış, Dünyada Barış – Derinya Kapısı Hakkında Basın Bildirisi

Kıbrıs’ta Barış, Dünyada Barış

Adamızın yarım asra yaklaşan bölünmüşlüğü halen daha etrafımızda bizi ayıran dikenli tellerle vücut buluyor.
Adayı geçmişte birbirine bağlayan yollarımız dikenli teller, variller ve duvarlarla örülmüş hala…
Mağusa kenti de bu şekilde ikiye bölünmüş ve bir tarafı cansız bir beden olarak bizlerle yaşamaya mahkum edilmiştir. Bunu kabul etmemiz ve onaylamamız mümkün değildir. Kentimizi 44 yıl önce birbirine bağlayan ve ölüme terk edilmiş Maraş’ın yanından geçip giden bu yolun bir başlangıç olarak hemen açılmasını talep ediyoruz.
Bu talebimizi de biz Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar, kısaca Kıbrıslılar olarak 31 Mart Cumartesi saat 10’da Derinya Yolunda yapacağımız eylemle beraberce haykıracağız.
Bizleri birleştirecek tüm yolları ve kapıları hemen açın.
Derinya yolu açılsın! Hemen şimdi…

Ειρήνη στην Κύπρο, Ειρήνη στον Κόσμο.

Η διαίρεση του νησιού μας συνεχίζεται για σχεδόν μισό αιώνα με οδοφράγματα.,
Η Αμμόχωστος είναι επίσης χωρισμένη σε δύο ακριβώς μέρη όπως το Νησί μας, η μία πλευρά έχει καταδικαστεί να ζει μαζί μας ως νεκρό σώμα.
Δεν είναι δυνατόν να το δεχόμαστε ή να το βιώνουμε αυτό.
Απαιτούμε το άνοιγμα του δρόμου που συνέδεε την πόλη μας με τον έξω κόσμο πριν από 44 χρόνια.
Είναι ένα πρώτο βήμα για να ενώσουμε την Πόλη μας.
Εμείς, Οι Τουρκοκύπριοι και Ελληνοκύπριοι, Βαρωσιώτες, ζητούμε και Απαιτούμε να Ανοίξουν Οι Πόρτες της Επιστροφής.
Σας καλούμε το Σάββατο 31 Μάρτιου και η ώρα 10.00 πμ να είστε μαζί μας στην λεωφόρο Δερύνειας και να απαιτήσουμε όλοι μαζί να Ανοίξει το οδόφραγμα της Δερύνεια, να ανοίξει Η Πόλη της Αμμοχώστου.

Peace in Cyprus, Peace in the World

The division of our island has been going on for almost half of a century with throned barriers. The roads that used to connect our island are still occupied with throned barriers, barrels and walls…
Famagusta is also divided into two just like that and one side has been condemned to live with us as a dead body. It is not possible to accept or confirm this. We demand the opening of the road which used to connect our city 44 years ago that passes by Maras, a place that has been abandoned to die, immediately as a start. We, as Turkish Cypriots and Greek Cypriots, so Cypriots in short, will announce this demand all together on Saturday the 31st March at 10.00am on Derinya Road during our demonstration. Open immediately all the roads and doors that will connect us. Open Derinya Road! Right now!